Mankšta po gimdymo – ar dar nevėlu?

mankšta po gimdymo

Laikysena nėštumo metu ir mankšta po gimdymo

Žodis laikysena tampa labai aktualus moterims nėštumo metu. Šiuo laikotarpiu moters organizmas patiria labai daug pokyčių. Čia aptarsime skeleto raumenų sistemos pokyčius nėštumo metu ir kaip pokytis vienoje vietoje gali kardinaliai pakeisti viso kūno laikyseną. Taip pat, atsakysime į klausimą, kada pradėti mankštą po gimdymo.

Dubens padėties pokyčiai nėštumo metu

Nėštumo metu, augant vaisiui, dubuo pasvyra į priekį. Toks dubens pasvyrimas padidina juosmeninį linkį, kas gali sukelti maudimą, nemalonius pojūčius strėnose bei nugaros skausmus.

Tačiau labiausiai noriu atkreipti dėmesį į tai, kad po vaiko gimimo dubuo dažniausiai ir lieka toje pačioje pozicijoje. Taip atsitinka todėl, kad pilvo raumenys po gimdymo lieka ištempti, o kojų ir nugaros raumenys, sausgyslės bei raiščiai jau būna prisitaikę prie esamos pozicijos.

Nėštumo metu keičiasi moters kūno jutimas ir nesamoningas padėties suvokimas, o tai dar labiau apsunkina organizmo atsistatymą po gimdymo. Taigi,  kūno retreniravimas po gimdymo yra būtinas kiekvienai, nes nei viena moteris negali būti tikra, kad šie organizmo pokyčiai vėliau nesukels rimtesnių sveikatos sutrikimų šioje nugaros dalyje ⇓ 

Viršutinė nugaros dalis

Kad nėštumo metu kūnas galėtų kompensuoti dubens pasvirimą į priekį (kurį jau aptarėme anksčiau) ir išlaikyti pusiausvyrą, viršutinė nugaros turi prisitaikyti ir pasvyra atgal. Kartu su šiuo pokyčiu pradeda apvalėti pečiai, formuojasi kuprelė, o šį pokyti dar labiau paryškina padidėjusi krūtinė. Taip pat, reikėtų nepamiršti, jog prasidėjus nėštumui daugumos moterų įprotis sedėti pasikūprinus niekur nedingsta, o tik dar labiau įsišaknija maitinant kūdikį – tai gali vesti link problemų šioje stuburo srityje⇓ 

Kaklas

Kuris dėl anksčiau išvardintų kūno pokyčių bei ilgų valandų nešiojant bei maitinant naujagimį – pradeda atsikišti į priekį. Tuomet naujagimį maitinančios mamos pastebi, jog kaklas jaučiasi sustingęs, skausmingas ir ima ieškoti masažisto paslaugų. Tačiau prisiminkite nuo ko viskas prasidėjo ir suprasite, kad masažas – tai tik laikinas malonumas. Šioje vietoje efektyviausiai padės MANKŠTA ir švelni manualinė terapija.

Kreipkitės į specialistą kiek įmanoma anksčiau

Kreiptis į specialistą rekomenduoju kiek įmanoma anksčiau, nepraėjus 2 mėnesiams po gimdymo – kol hormonų veikla dar nespėjo grįžti į įprastą ritmą ir atsiradę pokyčiai yra lengvai koreguojami.

 

 

Jeigu reikia pagalbos konkrečiu atveju, kreipkitės į mane tiesiogiai telefonu +370 630 66971 arba internetu