Manualinė terapija – kas tai?

physical-therapists-are-checking-knee-injuries-patient-medical-healthcare-concept_42310-97

Kas yra manualinė terapija?

Manualinė terapija – tai gydymo metodas, kuris rankų pagalba atkuria taisyklingą sąnario ar slankstelio biomechaniką ir grąžina naturalų judesių laisvumą. Manualinė terapija veikia ne tik pažeistą sąnarį, bet ir visą organizmą, skatina regeneracinius procesus, grąžina gyvenimo ir judėjimo kokybę. Manualinė terapija taikoma ne tik įvairioms ligoms diagnozuoti ir gydyti, bet ir profilaktiškai sveikatinimo tikslu. Profilaktiškai sveikatinimo tikslu atliekamos manualinės terapijos procedūros gerina žmogaus fiziologinę būseną. 

Procedūros veiksmingos, kai taikomos tikslingai, dozuotai ir individualiai.

Taikant manualinės terapijos gydymo metodą nustatoma ir gydoma:

Sąnario ir sąnarių judesio sutrikimai;
Atramos – judamojo aparato ligos;
Y
dinga laikysena;
S
koliozė;
P
eties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo sąnarių kontraktūros;
Tam tikrų kūno vietų raiščių patempimai;
Epikondilitai (sąnario  uždegimai);
Osteochondrozė;
Spondilitai;
Radikulopatija – kaklo, krūtinės, juosmens – kryžmens srities nervo pažeidimai;
Lėtiniai kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų skausmai.

Manualinės terapijos metodika yra paremta anatomijos, fiziologijos ir biomechanikos principais. Procedūros pradžioje pacientas ištiriamas, nustatoma jo raumenų-skeleto sistemos asimetrija, pažeisto sąnario judesio amplitudės sumažėjimas ir raumens skausminis židinys, įvertinama funkcinė būklė. Remdamasis gautais rezultatais manualinės terapijos specialistas atlieka specifinius testus, skirtus konkrečiai disfunkcijai ir jos lokalizacijai įvertinti.

Šis metodas tinka gydant radikulopatiją – kaklo, krūtinės, juosmens-kryžmens srities nervo pažeidimus, taip pat lėtinius kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų skausmus. Manualinė terapija taip pat gelbsti gydant migreną, mišraus tipo galvos skausmus, lėtinį nuovargį, stresą.

Prieš atliekant manualinę terapiją būtina individuali konsultacija. Tam tikrais atvejais manualinė terapija negali būti taikoma. Specialistai jos nenaudoja, jei pacientas karščiuoja, serga infekcinėms ligoms, ūmūs pūlingas susirgimas ar toli pažengusi osteoporozė ir giliųjų venų trombozė. Traumų atvejais procedūras galima atlikti tik atlikus radiologinius tyrimus.

Taip pat, prieš kreipdamiesi į manualinės terapijos specialistą įsitikinkite, jog specialistas yra kvalifikuotas dirbti šioje srityje.

 

 

 

Jeigu reikia pagalbos konkrečiu atveju, kreipkitės į mane tiesiogiai telefonu +370 630 66971 arba internetu