Nugaros skausmo priežastys ir gydymas

del ko atsiranda nugaros skausmas

Nugaros skausmas yra viena opiausių problemų šiuolaikinėje visuomenėje. Nugaros skausmą patiriančių pacientų amžius jaunėja, o skaičiai didėja. Jeigu jums kelia nerimą nugaros skausmas, jaučiatės suvaržytas kasdieninėse veiklose arba kyla baimė dėl jaučiamo skausmo sportuojant – skaitykite toliau apie nugaros skausmo priežastis ir gydymo metodus.

Nugaros skausmo priežastys


Nugaros skausmo priežastys – įvairios. Vieniems skausmas atsiranda po bėgimo ar kokios nors fizinės veiklos, judant, kietiems skauda nuolat, ypatingai stojantis nuo kėdės, lipant iš automobilio, kosint, čiaudint, tuštinantis ir pan. Dažniausiai pacientai patiria vadinamą “nespecifinį” apatinės nugaros dalies skausmą, kada medicininės diagnostikos metodais nėra nustatoma jokia aiški skausmą sukėlusi priežastis. Taip pat, dažnai pacientai kreipiasi dėl diagnozuotos stuburo išvaržos ir skausmo einančio iš nugaros į koją.

Dažniausiai šių skausmų priežastis yra per didelės, nuolatinės perkrovos atitinkamai nugaros daliai, kurios atsiranda dėl ilgus metus trukusių monotoniškų judesių bei nejudros tose nugaros dalyse. Tokie monotoniški judesiai bėgant metams išbalansuoja skeleto-raumenų sistemos darbą ir pakeičia laikyseną. Dėl to sąnariuose, slanksteliuose bei tarpslanksteliniuose diskuose gali išsivystyti anatominiai pakitimai: šmorlio mazgai, osteofitai, spondiliofitai, protrūzijos, dehidratuoti tarpslanksteliniai diskai, osteochondrozė, spondiloartrozė ir kt.

Tokių degeneracinių stuburo pakitimų padariniai yra ilgalaikiai

Stuburo ligos yra linkusios progresuoti, skausmas kartojasi, o stuburo pakitimai ilgainiui tampa negrįžtami. Ilgainiui skausmas  gali tapti chroninis, sunkiai gydomas, o gydymas gali pareikalauti daug laiko ir finansų. Tačiau kartais nutinka ir taip, jog stuburas skausmingose vietose tampa nejudrus, sustingęs ir skausmas išnyksta savaime.

Labai pritariu Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojo, Daliaus Barkausko žodžiams:

“Stuburo tarpslanksteliniai diskai nebeturi kraujotakos, kada mes esame 12-14 metų. Todėl svarbu suprasti, kad vėliau stuburo struktūros maitinamos ir atsistato tik judesio metu. Jei mes nejudame – paradoksas – stuburas pasmerktas sudilti.”

Kineziterapija nugaros skausmo gydymui

Kineziterapija padeda išvengti degeneracinių pakitimų ankstyvame amžiuje, pavėlina amžinių degeneracinių pakitimų pasireiškimą. Kuo anksčiau pradedamas profilaktinis gydymas, tuo lengviau koreguoti ir gydyti stuburo biomechaninius pakitimus. Taip pat, reikėtų paminėti, jog netinkama avalynė, kojų skausmai ar praeities traumos taip pat gali sukelti nugaros skausmus.

“Rūpinkitės savo kūnu ir laiku reaguokite į kūno siunčiamus signalus”

Kada reikėtų kreiptis pagalbos?
• Jaučiate pastovų ir stiprėjantį nugaros skausmą;
• Patyrėte traumą ir po jos atsirado ūmus skausmas;
• Negalite ilgai išstovėti dėl juntamo nugaros skausmo;
• Skausmas trukdo normaliai judėti;
• Skausmas plintą žemyn į vieną arba abi kojas;
• Tirpsta kojos, skauda kirkšnies ar sėdmens sritį;
• Pasireiškia nekontroliuojamas šlapinimasis ar tuštinimasis;
• Dėl nugaros skausmo blogai miegate naktimis;
• Sergate osteoporoze ir kitais lėtiniais kaulų ir atramos sistemos susirgimais.

Jeigu reikia pagalbos konkrečiu atveju, kreipkitės į mane tiesiogiai telefonu +370 630 66971 arba internetu