Stuburo išvaržos gydymas – operacija

nugaros/stuburo išvaržos gydymas

Ką reikėtų žinoti prieš stuburo išvaržos operaciją

Prieš sutinkant darytis stuburo išvaržos operaciją, turite suvokti, kad tai rizikingas gydymo metodas. Bet kokia operacija yra traumuojanti. Net minimalios invazijos stuburo išvaržos operacija pažeidžia odą, raumenis, kraujagysles ir tarpslankstelinius diskus, taigi pilnam visų audinių sugijimui reikia laiko, o po operacijos jūsų nugara anatomiškai vienaip ar kitaip pasikeis, todėl gali būti, jog likusios nepažeistos struktūros gaus didesnį krūvį nei iki operacijos – dėl to bus reikalingas tolimesnis gydymas.

Dėl šios priežasties statistiškai 40–50 proc. atvejų atsiranda naujų disko išvaržų šalia esančiuose stuburo segmentuose. Tą pastebime ir praktikoje. Jau turintys išoperuotą disko išvaržą asmenys, po kelių metų kreipiasi pakartotinai. Nemaža dalis pacientų dešimties metų bėgyje turi po 3-4 operuotas disko išvaržas, o skausmas numalšinamas tik kuriam laikui. Tai rodo, kad operacija spręndžia pasėkmes, bet ne priežastis, dėl kurių atsiranda tarpslankstelinio disko išvaržos.

Anatominiai pakitimai gali būti minimalūs arba labai ženklūs – priklausomai nuo chirurginės intervencijos mąsto. Ir nors didelė dalis operacijų yra sėkmingos, reikėtų paminėti, jog rezultatai nebūtinai bus matomi iš karto. Kaip pasikeitė jūsų kūnas stebėsite visą likusį gyvenimą. Kai kurie rezultatai, teigiami ar neigiami, gali pasimatyti po daugelio metų.

Prieš stuburo operaciją turite būti supažindinti jos rizika

Kiekvienais metais tūkstančiai vyrų ir moterų gulasi ant operacinio stalo dėl apatinės nugaros dalies ar kojų skausmų. Daugelis šių operacijų yra sėkmingos, su puikiais rezultatais. Tačiau ne 100%.

Maža, bet reikšminga dalis pacientų patiria:

• Pakartotines operacijas dėl nepakitusios simptomatikos
• Nervų pažeidimą operacijos metu (silpnumas, paralyžius, seksualinė disfunkcija, skausmas, šlapimo bei išmatų nelaikymas)
• Insultą
• Infarktą
• Infekciją
• Ir kitas pooperacines komplikacijas.

Dažnai žmonės apie tai nepagalvoja prieš nuspręndžiant gydyti stuburo išvaržą operaciniu būdu, nors būna supažindinti su visomis galimomis pasėkmėmis. Taip yra todėl, jog nežino kitų alternatyvių gydymo metodų ir nori kuo greičiau atsikratyti skausmo.

Mes visi galvojame, jog su komplikacijomis susidurs kiti žmonės, bet jokiu būdu ne mes patys. Pagalvokime dar kartą.

Kada stuburo išvaržos gydymas operacija yra blogas pasirinkimas?

Reikėtų dar kartą apgalvoti, ar operacija tikrai jums tinkama jeigu:

Disko išvarža yra priešingoje skaudančios kojos pusėje
Skausmas ar silpnumas jaučiamas mėnesiais ar metais
Jūsų kolegos turėjo panašią problemą ir visi buvo operuoti

Svarbu žinoti:

Stuburo juosmeninės dalies operacija atliekama ne dėl nugaros skausmo, o dėl skausmo pereinančio į kojas.
• Operacija padeda pašalinti skausmus, tačiau neatkuria funkcijos.

 

Sprendimo priėmimas


Jeigu suvokiate kokia tai procedūra ir galvojate, kad operacijos nauda atsveria galimas rizikas – operacija gali būti jūsų išeitis norint atsikratyti skausmo. Tačiau, aš visuomet rekomenduosiu išbandyti visus įmanomus neinvazinius gydymo metodus prieš nusprendžiant operuotis. Kodėl? Todėl, jog nepasisekus vienam alternatyviam gydymo metodui – galimas kitas gydymo metodas arba operacija, o nepasisekus operacijai – kelio atgal nėra. Taip pat, asmeninėje praktikoje teko matyti daug sėkmingų pavyždžių, kurie išvengė operacinio gydymo esant didelio laipsnio nervų šaknelių užspaudimui. Taip pat, teko matyti ir daug nesėkmingų pavyzdžių, kurie su pooperacinėmis komplikacijomis gyvena iki šiol.

Prieš nusprendžiant operuoti stuburo išvaržą įsitikinkite:

Kad visi klinikiniai tyrimai koreliuoja su fiziniais testų rezultatais ir radiografiniais duomenimis.
Tikslus kojos skausmo šaltinis turi būti žinomas iš atliktų radiologinių tyrimų.
Kiti galimi sisteminiai sutrikimai turi būti atmesti kaip galima skausmo priežastis.
Magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos nuotaukose turi būti nustatytas tikslus anatominis pažeidimo (disko išvaržos) lygmuo.

Jeigu patys negalite įsitikinti ar visi šie punktai yra atlikti – kreipkitės į specialistą. Nesutikite operuotis nepasikonsultavę su keliais neurochirurgais, turinčiais ilgametę patirtį gydant tarpslankstelinio disko išvaržas.

Operacija yra tinkamas pasirinkimas jeigu pasireiškia šie simptomai:

Nevalingas šlapinimasis ar tuštinimasis
Progresuojantis raumenų silpnumas
“Kabanti pėda”

 

 

Jeigu reikia pagalbos konkrečiu atveju, kreipkitės į mane tiesiogiai telefonu +370 630 66971 arba internetu